NASI PRZYJACIELE

Kamil Stoch został Honorowym Obywatelem Proszowic!

Bohaterem dnia dzisiejszego jest człowiek niezwykły. Mistrz olimpijski, indywidualny Mistrz świata, drużynowy Mistrz Świata, zdobywca Kryształowej Kuli, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni,  bohater wszystkich Polaków. Ten człowiek zamieszkał w sercu każdego mieszkańca naszego kraju a w sercu Proszowian po stokroć mocniej i więcej.

Wszyscy wiemy, że mówimy tutaj o Kamilu Stochu. Dzisiaj władze miejskie i gminne oraz mieszkańcy Proszowic mają zaszczyt Uczynić Kamila Stocha Honorowym Obywatelem Gminy i Miasta Proszowic.  

Czyniąc te honory musimy pamiętać, że nasz Mistrz uczynił nam zaszczyt już kilka lat temu, kiedy wyraził oficjalną zgodę na zaistnienie w naszym mieście pierwszego i jedynego Oficjalnego FanKlubu Kamila Stocha.

Jeszcze wtedy był początkującym, choć doskonale zapowiadającym się zawodnikiem. Znała go już cala Polska i liczyła na jego sławę. Proszowice nie tylko liczyły na sukces swego idola ale wierzyły w jego potęgę i sportową moc.

 Jako dumni mieszkańcy miasta FanKlubu Wielkiego Kamila wierzymy, że nasze miasto przyniosło mu szczęście.

To tutaj właśnie szukał schronienia i zacisza dla domowego szczęścia jako młody małżonek i student krakowskiego AWF-u.

Nie będzie przesadą, kiedy jako dumny i wdzięczny Proszowianin powiem, że nasze miasto stało się pierwszym świadkiem  gwałtownej, medialnej i pełnej splendoru kariery Kamila.

Stało się tak, gdyż Mistrz odpowiedział sercem na nasze zaangażowanie i życzliwość. Choć zdobywał medale i puchary, nie zgasła w nim życzliwość dla małego podkrakowskiego miasteczka.

Zawsze miał czas dla swoich fanów, nigdy nie zapomniał o wielbiących go kibicach  i  wielokrotnie spotykał się z nami w Proszowicach. I tak  w 2012 roku otworzył pierwszą w kraju Wystawę  swoich trofeów właśnie w Proszowicach.

2014 roku zasadził drzewo –dęba, na zachodniej pierzei proszowickiego Rynku aby upamiętnić   zdobycie dwóch złotych medal olimpijskich w Soczi.

W 2015 roku brał udział w Festiwalu „Święto Ogrodów” organizowanego przez zespół placówek Caritas w Proszowicach.

W 2016 roku wraz z Żoną Ewą pomogli mieszkańcom Proszowic wygrać konkurs „Ciesz się ciszą”, gdzie przypomnę wygraliśmy 50 tysięcy złotych w materiałach budowlanych firmy ISOVER na docieplenie lub wyciszenie dowolnego budynku użyteczności publicznej

W tym samym roku w wraz z Żoną  otworzyli wystawę „Akta Sztuki” który zawiera akta siedmiu wspaniałych reprezentantów Polski w skokach narciarskich.

 Nikt nie wątpi, że  nasz pełen żaru podziw i uwielbienie dodawały Kamilowi sił i niosły go ponad skoczniami niczym orle skrzydła.

Tak niewiele a jednak dużo Proszowianie dali swemu doskonałemu Mistrzowi.

Odkąd jako FanKlub wędrujemy za Kamilem Stochem, by wspierać go swoją obecnością, żarem kibica i pragnieniem zwycięstwa, nazwa Proszowice jest obecna w świadomości Polaków śledzących karierę naszego najprzedniejszego skoczka. Proszowice dzięki Kamilowi zawitały na arenę światowych miłośników sportu i znalazły się w mediach. Razem z karierą naszego wielokrotnego Mistrza Skoczni rozwija się także siła naszego miasteczka. Wie o nas wielu, jesteśmy rozpoznawalni jako kibice i miasto.

Wielu przyłącza się do nas, by uścisnąć dłoń zwycięzcy. Kamil Stoch nigdy przecież nie zapomina o swoich wiernych i oddanych kibicach. Zawsze znajduje dla swego FanKlubu czas, uśmiech i dobre słowo.

Nasze istnienie stanowi silną wzajemną więź. Kamil jest nam potrzebny tak samo jak nasza wiara jemu.

Choć Proszowice dalekie są od górskich szczytów i nie ma u nas skoczni, są w nas - Proszowianach- serca oddane temu człowiekowi. Jak mu dziękować za chwile wzruszenia i narodowej jedności, gdy On- Mistrz unosi się ponad ziemią lecąc ku kolejnemu zwycięstwu?

Nie ma wartości materialnej, tak znacznej jak on sam i jego sportowy duch.

Nie potrafimy mu podziękować za dary serca, które podarował nam na cele charytatywne. Jego złota spinka olimpijska ciągle stanowi talizman proszowickiej ziemi.

Cóż więc możemy mu podarować my Proszowianie? To co mamy najcenniejsze- miejsce wśród nas. Od dziś Kamil Stoch- duma naszego narodu jest Honorowym Obywatelem naszej gminy i miasta. Mistrzu witamy w Proszowicach, witamy w śród nas !

Prezes FanKlubu Kamila Stocha

Rafał Chmiela

ZOBACZ RELACJĘ WIDEO z Nadania tytułu Honorowego Obywatela Proszowic Kamilowi Stochowi 

Dodatkowe informacje