NASI PRZYJACIELE

Olimpijski sezon 2017/18 czas zacząć!

Odliczanie dobiegło końca! Już dzisiaj w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza inauguracja 39. edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich!

 

Czas nużących, jesiennych weekendów dobiegł końca! Od jutra aż do drugiej połowy marca będą wypełnione emocjami związanymi z rywalizacją najlepszych na świecie skoczków narciarskich na czele z Mistrzami Świata z Lahti – Polakami!

Startujący sezon będzie niezwykły z kilku powodów. Przede wszystkim pierwszy raz w historii inauguracja „zimowej karuzeli” odbędzie się w Polsce. Poza tym w kalendarzu czeka nas sporo ważnych imprez. Dwa weekendy ze skokami w Polsce, rozgrywany tradycyjnie na przełomie roku Turniej Czterech Skoczni, który przypomnijmy – przed rokiem padł łupem Biało-Czerwonych czy Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich, które w połowie stycznia zawitają do niemieckiego Oberstdorfu.

Niewątpliwie najważniejszą imprezą będą jednak Zimowe Igrzyska Olimpijskie w koreańskim Pjongczang, jak przystało na sezon olimpijski. To w Azji Kamil Stoch stanie do walki o obronę dwóch tytułów mistrzowskich.

W marcu natomiast będziemy towarzyszyć skoczkom podczas norweskiego turnieju Raw Air, który zagości w kalendarzu po raz drugi i jak się wydaje nie ostatni.

Faworyci? Tych z pewnością będzie co najmniej kilku. Przede wszystkim najlepsi zawodnicy ubiegłego sezonu, a więc zdobywca Kryształowej Kuli i dwukrotny Mistrz Świata – Stefan Kraft, triumfator Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch, trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej minionego sezonu Daniel-Andre Tande czy Niemcy Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler. Nie należy zapominać również o Michaelu Hayboecku czy nakomitym niezależnie od wieku Noriakim Kasai. Jesteśmy przekonani, że również pozostali Polacy, a wśród nich brązowy medalista konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w Lahti Piotr Żyła, piąty zawodnik sezonu Maciej Kot czy letni dominator Dawid Kubacki będą chcieli udowodnić po raz kolejny swoją przynależność do ścisłej, światowej czołówki.


Zatem, koneserzy skoków narciarskich zapinajcie pasy i bądźcie gotowi na niezapomniane emocje, które zapewnią nam polscy, ale też pozostali skoczkowie. Mamy też nadzieję, że niejednokrotnie będziecie je przeżywać z najlepszym fanklubem – Fanklubem Kamila Stocha czy to podczas wspólnych wyjazdów czy towarzysząc nam w proszowickiej siedzibie, gdzie regularnie, wspólnie będziemy śledzić zmagania najlepszych!

 

Zanim jednak sezon się rozkręci, czas na przegląd sił podczas inauguracyjnych zawodów w Wiśle. Oto program zawodów:

 

Piątek - 17 listopada 2017 r.:

  • 11:00 – odprawa techniczna
  • 16:00 – oficjalny trening, 2 serie (TVP Sport)
  • 18:00 - kwalifikacje (TVP Sport, TVP 1, Eurosport 1)

 

Sobota - 18 listopada 2017 r.:

  • 15:00 - seria próbna
  • 16:00 – konkurs drużynowy (TVP Sport, TVP 1, Eurosport 1)

Niedziela - 19 listopada 2017 r.:

  • 14:00 - seria próbna
  • 15:00 - konkurs indywidualny (TVP Sport, TVP 1, Eurosport 1)

 

Podczas wiślańskiego weekendu ze skokami nie obędzie się bez dodatkowych atrakcji w Strefie Kibica w centrum miasta. Kolejne ważne wydarzenie, jakie będzie miało miejsce na skoczni im. Adama Małysza to zakończenie kariery przez świetnego skoczka czeskiego, zdobywcy Pucharu świata w sezonie 2005/06 i zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni Jakuba Jandę.

Na zakończenie dodam, że minionej zimy, dokładnie w styczniu, podczas dwóch indywidualnych konkursów rozegranych w Beskidach, równych sobie nie miał Kamil Stoch. Nie mamy nic przeciwko aby scenariusz ten powtórzył się podczas niedzielnego konkursu indywidualnego, bo o sobotnie zmagania drużynowe możemy być spokojni.

 

 

Przemysław Wardęga

Fanklub Kamila Stocha 

Dodatkowe informacje