NASI PRZYJACIELE

PŚ w Niżnym Tagile: Wygrana Wellingera, wyjątkowy dzień dla Polaków!

Czwarty indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich za nami i czwarty zwycięzca rywalizacji w sezonie! Niedzielna rywalizacja padła łupem Andreasa Wellingera. Dzień ten był też szczególny dla reprezentacji Polski.

22-letni reprezentant naszych zachodnich sąsiadów lądował na 132.0 i 133.5m, co dało łączną notę 275.7, która okazała się wystarczająca do odniesienia trzeciego w karierze pucharowego triumfu. Na drugim miejscu znalazł się starszy, reprezentacyjny kolega Wellingera, wczorajszy zwycięzca i lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Richard Freitag (131.0 i 138.0m), który do zwycięzcy stracił 4.8 punktu.

Skład podium uzupełnił Stefan Kraft po skokach na 128.0 i 133.5m.

Trzeba przyznać, że wyraźną dominację po raz kolejny zaprezentowali Niemcy. Kolejny z nich, Markus Eisenbichler (134.5 i 130.0m) uplasował się tuż za podium. Czołową szóstkę uzupełnili Norwegowie – piąty Daniel-Andre Tande (122.0 i 138.5m) oraz szósty Anders Fannemel (130.0 i 132.0m).

Najlepszy z Polaków okazał się Kamil Stoch. Dwukrotny Mistrz Olimpijski na półmetku po słabszym skoku na 123.5m był dziewiąty, jednak w finale znacznie się poprawił, uzyskał 134.0, co pozwoliło wspiąć się w klasyfikacji końcowej konkursu na siódme miejsce. Podobnie w przypadku klasyfikacji Pucharu Świata – Stoch z miejsca ósmego przesunął się na szóste.

Ósmy w niedzielę był Maciej Kot (130.0 i 132.5m). Punkty wywalczyli też 16. Piotr Żyła (121.5 i 131.0m), 19. Dawid Kubacki (121.5 i 126.5m) oraz 26. Jakub Wolny (124.5 i 121.5m). Dla ostatniego rezultat ten był najlepszym osiągnięciem w dotychczasowej karierze.

Punktów nie wywalczył Stefan Hula.

Liderem Pucharu Świata pozostał Richard Freitag, zaś na drugie miejsce wskoczył Andreas Wellinger. Trzeci jest Daniel-Andre Tande, czwarty Stefan Kraft, piąty Johan Andre Forfang, a szósty Kamil Stoch.

 

PEŁNE WYNIKI KONKURSU             

 

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA


KLASYFIKACJA PUCHARU NARODÓW

 

Pucharowa karuzela przenosi się do niemieckiego Titisee-Neustadt, gdzie za tydzień rozegrany zostanie konkurs drużynowy oraz indywidualny.

Dzień ten był wyjątkowy również dla Biało-Czerwonych, ponieważ w niedzielę swoje 40. Urodziny obchodzi jeden z najwspanialszych sportowców w historii Polski, wybitny skoczek narciarski Adam Małysz! Z tej okazji składamy mistrzowi najserdeczniejsze życzenia!

Również w Proszowicach, w głównej siedzibie fanklubu miało dzisiaj miejsce świętowanie - w tym przypadku Mikołajek.

 

Przemysław Wardęga

Fanklub Kamila Stocha

 

Dodatkowe informacje