NASI PRZYJACIELE

PŚ w Titisee-Neustadt: Dublet Niemców, Stoch 6!

Po drużynowym triumfie, w jednoseryjnym konkursie indywidualnym w Titisee-Neustadt dominację podkreślili reprezentanci gospodarzy. Wygrał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Richard Freitag przed wiceliderem Andreasem Wellingerem. Szósty był Kamil Stoch,  a pechowy upadek zaliczył Maciej Kot.

Niedzielne popołudnie dało się we znaki zarówno organizatorom, jak i samym zawodnikom. Najpierw ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne odwołana została seria próbna, a rozpoczęcie pierwszej i zarazem jedynej serii konkursowej zostało przesunięte o półtora godziny. Niestety zgodnie z przewidywaniami zmagania okazały się loterią. Wiatr nie tylko zmieniał siłę, ale też kierunki.

Szczęśliwy los trafili Richard Freitag, który odleciał na 145.0m. Ten skok pozwolił na drugą w sezonie wygraną i umocnienie się na pozycji lidera Pucharu Świata. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został młodszy kolega reprezentacyjny triumfatora – Andreas Wellinger (139.5m). Skład podium uzupełnił Daniel-Andre Tande (135.5m). Zatem podium było dokładnie takie, jak czołowa trójka klasyfikacji sezonu.

Czwarte miejsce przypadło w udziale Junshiro Kobayashiemu (137.5m). Piąty był Robert Johansson (130.5m), a czołową szóstkę uzupełnił najlepszy z Polaków Kamil Stoch (130.5m).

Dalej uplasowali się Johann siódmy Andre Forfang (130.0m), znakomity dzisiaj ósmy Constantin Schmid (133.0m), dziewiąty Jernej Damjan (129.5m) oraz dziesiąty Noriaki Kasai (130.0m).

Jedenasty był Dawid Kubacki (127.5m), trzynasty Stefan Hula (124.0m), dziewiętnasty Piotr Żyła (128.0m). Ostatnie punktowane, trzydzieste miejsce zajął Jakub Wolny (109.5m).

Pechowo rywalizacja zakończyła się dla Macieja Kota, któremu po lądowaniu krawędziowała narta i upadł. Na całe szczęście skończyło się na strachu.

Rywalizacja przenosi się do szwajcarskiego Engelbergu, gdzie za tydzień odbędą się ostatnie zmagania przed Bożym Narodzeniem, a tym samym przed zbliżającym się Turniejem Czterech Skoczni.