NASI PRZYJACIELE

PŚ w Engelbergu: Triumf Fannemela, Stoch trzeci!

Anders Fannemel zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Drugi raz w sezonie na podium stanął Kamil Stoch, który był trzeci.

Reprezentant Norwegii uzyskał 133.0 i 127.5m i z łączną notą 253.6 wyprzedził drugiego – lidera Pucharu Świata Richarda Freitaga (124.5 i 129.5m) zaledwie o 0.1 punktu.

W trudnych warunkach atmosferycznych znakomicie poradził sobie najlepszy z Polaków Kamil Stoch. Lider kadry lądował na 125.5 i 129.0m, co dało drugie w sezonie podium. Dzięki sobotniemu występowi dwukrotny Mistrz Olimpijski awansował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na czwarte miejsce.

Z dosyć wyraźna stratą do trzech czołowych skoczków poza podium sklasyfikowany został Daniel-Andre Tande (123.5 i 129.5m). Piąty był młodszy, reprezentacyjny kolega Tandego – Halvor Egner Granerud (132.0 i 125.5m), a szósty Andreas Wellinger (121.5 i 133.5m).

W pierwszej dziesiątce rywalizacji uplasowali się jeszcze ósmy Dawid Kubacki (128.0 i 127.5m) oraz dziesiąty Piotr Żyła (127.0 i 123.5m).

Punkty zdobył też Maciej Kot (124.0 i 126.0m; 17. pozycja) oraz Stefan Hula (dwie próby na 120.5m; 22. lokata). Sztuki tej nie dokonał Jakub Wolny.

W niedzielne popołudnie kolejne zmagania indywidualne.