NASI PRZYJACIELE

PŚ w Engelbergu: Dominacja Freitaga, kolejne podium Stocha!

Dominacja Richarda Freitaga w Pucharze Świata trwa! Lider klasyfikacji generalnej po raz kolejny zdeklasował rywali. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Kamil Stoch.

Reprezentant Niemiec już na półmetku po skoku na 137.5m plasował się na pozycji lidera. W finale lądował na 135.0m, co dało łączną notę 286.4 punktu.

Z konkursu na konkurs coraz lepiej prezentuje się lider polskiej kadry Kamil Stoch. Po trzecim miejscu w sobotę, w niedzielę został sklasyfikowany na drugim miejscu. 30-latek uzyskał 137.0 i 133.0m. Do triumfatora stracił 11.6 punktu.

Na najniższym stopniu podium stanął Stefan Kraft (137.0 i 134.5m).

Czwarty był Johann Andre Forfang (133.5 i 135.5m), piąty Markus Eisenbichler (133.5 i 132.0m) oraz szósty Andreas Wellinger (dwa skoki na 134.0m).

Kolejny bardzo dobry start zaliczył Piotr Żyła, który po próbach na 134.0 i 133.0m był siódmy.

Punkty wywalczyli też Stefan Hula (134.0 i 128.5m; 13. lokata), Maciej Kot (133.5 i 126.0m; 16. pozycja), Dawid Kubacki (129.0 i 126.5m; 20. miejsce).

Najlepszy występ w karierze zanotował Jakub Wolny (130.0 i 121.0m), który był 24.

W Pucharze Świata na prowadzeniu umocnił się Richard Freitag. Nadal czwarty jest Kamil Stoch, który zbliżył się do Trzeciego Daniela-Andre Tande.

Przed nami w przyszłym tygodniu zgrupowanie polskich skoczków w Zakopanem, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przyniesie tradycyjnie zmagania w ramach Mistrzostw Polski. Kolejna pucharowa rywalizacja podczas Turnieju Czterech Skoczni.