NASI PRZYJACIELE

TCS w Oberstdorfie: Stoch triumfuje, Kubacki 3!

Niesamowite otwarcie 66. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie! Kamil Stoch triumfuje, Dawid Kubacki trzeci, a Stefan Hula piąty!

Czekaliśmy na ten moment aż się doczekaliśmy! Zwycięzca poprzedniej edycji – 65. Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch powrócił na szczyt i skacząc 126.0 oraz 137.0m triumfował w Oberstdorfie czyniąc tym samym krok w stronę obrony tytułu! Najlepszy polski skoczek awansował też na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata dzięki sobotniemu zwycięstwu.

Na drugim miejscu sklasyfikowany został zwycięzca piątkowych kwalifikacji i lider Pucharu Świata Richard Freitag (18.5 i 127.0m).

Po raz pierwszy w swojej karierze na podium pucharowych zmagań stanął Dawid Kubacki. 27-latek lądował na 126.5 i 129.0m, co dało trzecią pozycję.

Czwarty był Stefan Kraft (132.0 i 119.0m), piąty kolejny z Polaków – Stefan Hula (123.0 i 120.5m). Czołową szóstkę zamknął Junshiro Kobayashi (126.5 i 123.0m).

Punkty wywalczyli też 15. Maciej Kot (120.0 i 126.0m) oraz 25. Piotr Żyła (127.5 i 109.5m).

Kolejny konkurs turnieju już 1 stycznia w niemieckim Garmisch-Partenkirchen.