NASI PRZYJACIELE

PŚ Planica 2018: Kamil Stoch triumfuje!

Kamil Stoch triumfował w piątkowym konkursie indywidualnym w Planicy. Była to jubileuszowa, trzydziesta wygrana Polaka w zawodach Pucharu Świata, a trzecia w konkursie lotów narciarskich. Chociaż Kryształową Kulę zapewnił sobie wcześniej, umocnił się w klasyfikacji generalnej na pozycji lidera.

30-letni skoczek z Zębu już na półmetku rywalizji był liderem po locie na 245.0m. W finale lądował co prawda 11. Metrów bliżej, jednak wystarczyło to do wygranej.

Na drugim stopniu podium stanął lider turnieju Planica 7 Johann Andre Forfang (242.0 i 234.5m). Trzeci był Stefan Kraft (238.0 i 234.5m).

Tuż za podium zakończył obchodzący 28. urodziny Robert Johansson (245.0 i 227.5m).

W czołowej szóstce sklasyfikowani zostali jeszcze Anders Fannemel (230.5 i 233.0m) oraz Richard Freitag (234.5 i 232.0m).

Bardzo dobre dziewiąte miejsce zajął Dawid Kubacki (224.5 i 220.0m). Punkty zdobyli też 22. Stefan Hula (208.0 i 220.5m) oraz 30. Jakub Wolny (211.5 i 194.5m).

W sobotę ostatni w sezonie konkurs drużynowy.

W Planicy zawodników dopinguje Fanklub Kamila Stocha, który licznie zjechał do Słowenii.