NASI PRZYJACIELE

Fanklub witał Kamila w Zębie

Przedostatnim akcentem kończącym wspaniały Puchar Świata w skokach narciarskich był dla FanKlubu Kamila Stocha udział w uroczystym powitaniu Kamila w rodzinnym Zębie. Podobnie jak przed czterema laty mieszkańcy tej uroczo położonej górskiej miejscowości zorganizowali wielkie święto na powitanie utalentowanego i niezwykle sympatycznego skoczka.
Autokar z Proszowic z 33 kibicami wyruszył wczesnym rankiem, by z dużym zapasem czasu dotrzeć na Bartolski Wierch w Zębie. Do tej grupy na miejscu dołączyła podobna ilość fanklubowiczów przybyłych własnymi samochodami nie tylko z Proszowic, ale też innych miejscowości.

Dzień był cudownie wiosenny, ciepły i słoneczny, a widoki zaśnieżonych Tatr zapierały dech w piersiach. Grała góralska kapela, organizatorzy również ubrani byli w góralskie stroje. Znany ze skoczni baner FanKlubu Kamila Stocha, dumnie napięty informował wszystkich o tym, że to kibice z Proszowic przybyli do Zębu, by powitać Mistrza Olimpijskiego, zdobywcę Kryształowej Kuli i zwycięzcę Turnieju Czterech Skoczni.
Kamil Stoch ze sceny przywitał kibiców ze swojego FanKlubu mówiąc, że wiernie towarzyszą mu na wszystkich skoczniach oraz, że pojechali nawet do dalekiej Japonii i Korei.
Podobnie jak po każdym konkursie skoków, Kamil przyszedł przywitać się z FanKlubem i było to niezwykle miłe spotkanie.
Jak to zostało napisane na początku, spotkanie było akcentem przedostatnim. A dlaczego? Ponieważ zakończenie sezonu 2017/18 nastąpi oczywiście w Proszowicach i jest to już potwierdzone! Kamil z kolegami przyjedzie do Proszowic w maju lub w czerwcu by wziąć udział w corocznym spotkaniu z FanKlubem i mieszkańcami naszego miasta. Temat spotkania jest znany, ale na szczegóły jeszcze za wcześnie. Jedno jest pewne! Będzie ciekawie…
Krzysztof Wojtusik
FanKlub Kamila Stocha

Dodatkowe informacje