NASI PRZYJACIELE

LGP w Hinterzarten: Komplet Polaków w konkursie

Przed nami trzeci przystanek Letniego Grand Prix. Tym razem skoczkowie powalczą o punkty w niemieckim Hinterzarten.

Za nami treningi i kwalifikacje przed sobotnim konkursem indywidualnym. Biało-Czerwoni na skoczni Rothaus Schanze spisywali się w kratkę, jednak ze skoku na skok było lepiej.

 

I trening

Podczas pierwszego treningu na czele stawki znalazł się Sebastian Colloredo po skoku na 101 metrów. Podopieczny Łukasza Kruczka wyprzedził drugiego Tomasa Vancurę (104.0m) oraz trzeciego Toma Hilde (101.0m).

W czołowej szóstce znaleźli się jeszcze Phillip Sjoeen, Richard Freitag oraz Jarkko Maeaettae.

Najwyżej klasyfikowanym Polakiem był natomiast szesnasty Maciej Kot po skoku na 95.0 metrów. W trzeciej dziesiątce znaleźli się Klemens Murańka (95.0m, 23. pozycja), Kamil Stoch (93.5m, 25. miejsce) i Dawid Kubacki (90.5m, 28. lokata). Słabiej wypadli 44. Piotr Żyła i 46. Jakub Wolny.

 Pełne wyniki pierwszego treningu

 miejsce

zawodnik

kraj

odległość

nota

1

Sebastian Colloredo

ITA

101,0 m

75.7

2

Tomas Vancura

CZE

104,0 m

73.6

3

Tom Hilde

NOR

101,0 m

72.6

4

Phillip Sjoeen

NOR

103,0 m

72.1

5

Richard Freitag

GER

100,0 m

70.3

6

Jarkko Maeaettae

FIN

101,5 m

70.1

7

Andreas Wank

GER

99,0 m

69.9

8

Shohei Tochimoto

JPN

103,0 m

67.6

9

Ronan Lamy Chappuis

FRA

100,5 m

67.5

10

Andreas Wellinger

GER

96,0 m

67.2

11

Robert Johansson

NOR

94,5 m

66.7

12

Vincent Descombes Sevoie

FRA

98,5 m

64.5

13

Stefan Kraft

AUT

97,5 m

64.0

14

Markus Schiffner

AUT

96,0 m

63.9

 

David Siegel

GER

93,0 m

63.9

16

Maciej Kot

POL

95,0 m

62.8

17

Jaka Hvala

SLO

96,5 m

62.1

18

Stephan Leyhe

GER

95,5 m

62.0

19

Michael Hayboeck

AUT

96,5 m

61.5

20

Vojtech Stursa

CZE

96,5 m

61.2

 

Davide Bresadola

ITA

96,5 m

61.2

22

Peter Prevc

SLO

93,0 m

60.8

23

Klemens Murańka

POL

95,0 m

60.4

24

Ville Larinto

FIN

95,5 m

59.8

25

Kamil Stoch

POL

93,5 m

59.3

26

Nejc Dezman

SLO

93,5 m

58.4

27

Simon Ammann

SUI

95,0 m

58.3

28

Dawid Kubacki

POL

90,5 m

58.2

29

Ryoyu Kobayashi

JPN

92,0 m

57.7

30

Matjaz Pungertar

SLO

96,0 m

57.5

31

Junshiro Kobayashi

JPN

94,0 m

58.3

32

Joacim Oedegaard Bjoereng

NOR

93,5 m

58.1

33

Jurij Tepes

SLO

95,5 m

57.1

34

Denis Kornilov

RUS

92,0 m

56.8

35

Gregor Deschwanden

SUI

93,0 m

55.8

 

Kento Sakuyama

JPN

92,0 m

55.8

37

Karl Geiger

GER

90,5 m

55.3

38

Halvor Egner Granerud

NOR

93,5 m

54.6

39

Heung-Chul Choi

KOR

94,0 m

54.1

40

Philipp Aschenwald

AUT

90,5 m

53.4

41

Jernej Damjan

SLO

90,5 m

53.0

42

Markus Eisenbichler

GER

92,0 m

52.6

43

Florian Altenburger

AUT

93,5 m

52.1

44

Piotr Żyła

POL

91,0 m

51.9

45

Hyun-Ki Kim

KOR

90,0 m

50.5

46

Jakub Wolny

POL

89,0 m

49.7

47

Manuel Poppinger

AUT

86,0 m

46.2

48

Marat Zhaparov

KAZ

83,5 m

45.4

49

Kenshiro Ito

JPN

86,5 m

45.2

50

Lukas Hlava

CZE

86,5 m

42.7

51

Killian Peier

SUI

83,0 m

42.3

52

Tobias Birchler

SUI

86,5 m

42.2

53

Clemens Aigner

AUT

82,5 m

40.4

54

Cestmir Kozisek

CZE

80,0 m

35.1

55

Yumu Harada

JPN

77,0 m

30.8

56

Konstantin Sokolenko

KAZ

80,0 m

25.1

57

Paul Brasme

FRA

75,0 m

18.7

 II trening

Ponownie najlepszy okazał się reprezentant Włoch, jednak tym razem był to Davide Bresadola, który lądował na 107.0 metrze.

Podczas drugiej serii treningowej ze zdecydowanie lepszej strony zaprezentował się lider letniego cyklu Maciej Kot, który po skoku na 100.0m uplasował się na pozycji wicelidera. Trzeci był natomiast Peter Prevc (102.0m).

Dobrze spisali się też czwarty Markus Eisenbichler (103.5m), piąty Michael Hayboeck (100.5m) oraz szósty Andreas Wank (101.5m).

W czołowej dziesiątce zakończył jeszcze jeden z reprezentantów Polski – Klemens Murańka. Lądował pięćdziesiąt centymetrów przed granicą setnego metra, co dało mu ósmą lokatę.

32. był Jakub Wolny (94.5m), 33. Kamil Stoch (94.5m), 37. Dawid Kubacki (93.0m), a 39. Piotr Żyła (112.0m).

 

Pełne wyniki drugiego treningu

miejsce 

zawodnik

kraj

odległość

nota

1

Davide Bresadola

ITA

107,0 m

77.5

2

Maciej Kot

POL

100,0 m

77.1

3

Peter Prevc

SLO

102,0 m

75.3

4

Markus Eisenbichler

GER

103,5 m

74.2

5

Michael Hayboeck

AUT

100,5 m

73.3

6

Andreas Wank

GER

101,5 m

73.0

7

Andreas Wellinger

GER

98,0 m

71.6

8

Klemens Murańka

POL

99,5 m

71.5

9

Vojtech Stursa

CZE

101,0 m

70.8

10

Richard Freitag

GER

100,5 m

70.6

11

Florian Altenburger

AUT

100,0 m

70.5

12

Joacim Oedegaard Bjoereng

NOR

102,5 m

70.4

13

Halvor Egner Granerud

NOR

98,0 m

70.0

14

Stefan Kraft

AUT

97,5 m

69.7

 

Tom Hilde

NOR

101,5 m

69.7

 

Tomas Vancura

CZE

101,0 m

69.7

17

Stephan Leyhe

GER

97,5 m

68.7

18

Yumu Harada

JPN

98,0 m

68.4

19

Vincent Descombes Sevoie

FRA

97,5 m

67.9

20

Phillip Sjoeen

NOR

97,0 m

67.3

21

Ville Larinto

FIN

98,0 m

67.1

22

Denis Kornilov

RUS

98,5 m

67.0

 

Kento Sakuyama

JPN

96,5 m

67.0

24

Ronan Lamy Chappuis

FRA

95,5 m

66.0

25

Robert Johansson

NOR

98,0 m

65.8

26

David Siegel

GER

95,5 m

65.0

 

Philipp Aschenwald

AUT

95,0 m

65.0

28

Sebastian Colloredo

ITA

94,5 m

64.1

29

Ryoyu Kobayashi

JPN

95,0 m

63.1

30

Manuel Poppinger

AUT

95,0 m

63.0

31

Karl Geiger

GER

94,5 m

62.6

32

Jakub Wolny

POL

94,5 m

61.5

33

Kamil Stoch

POL

94,5 m

61.3

34

Heung-Chul Choi

KOR

95,5 m

60.8

35

Jaka Hvala

SLO

94,5 m

60.3

36

Matjaz Pungertar

SLO

95,0 m

60.0

37

Dawid Kubacki

POL

93,0 m

59.8

38

Jernej Damjan

SLO

94,0 m

58.5

39

Piotr Żyła

POL

92,0 m

57.7

 

Lukas Hlava

CZE

90,5 m

57.7

41

Kenshiro Ito

JPN

91,0 m

57.3

42

Gregor Deschwanden

SUI

92,0 m

56.9

 

Killian Peier

SUI

90,0 m

56.9

44

Jarkko Maeaettae

FIN

92,5 m

56.8

45

Marat Zhaparov

KAZ

91,0 m

53.7

46

Junshiro Kobayashi

JPN

88,0 m

53.1

 

Nejc Dezman

SLO

89,5 m

53.1

48

Clemens Aigner

AUT

91,0 m

52.6

49

Shohei Tochimoto

JPN

90,0 m

50.9

50

Jurij Tepes

SLO

91,0 m

50.5

51

Tobias Birchler

SUI

90,5 m

49.2

52

Hyun-Ki Kim

KOR

86,0 m

48.2

53

Markus Schiffner

AUT

85,0 m

44.0

54

Cestmir Kozisek

CZE

74,5 m

26.0

55

Paul Brasme

FRA

72,5 m

18.3

56

Konstantin Sokolenko

KAZ

66,5 m

9.5

DNS

Simon Ammann

SUI

-

-

Kwalifikacje

Seria kwalifikacyjna padła łupem reprezentanta gospodarzy – Andreasa Wanka, który w swojej próbie doleciał na 101.0m. Drugi był reprezentant Czech dobrze spisujący się podczas treningów – Tomas Vancura (100.0m), a trzeci kolejny z Niemców, Karl Geiger (97.0m).

Do konkursu Biało-Czerwoni awansowali w komplecie. Bardzo dobrze tym razem spisał się Dawid Kubacki, któremu 96.5m dało czwartą pozycję. Polak wyprzedził piątego Markusa Eisenbichlera oraz szóstego Hallora Wegnera Graneruda – obaj oddali skoki na 101.0m.

24. był Klemens Murańka (94.0m), 27. Jakub Wolny (92.5m) i 34. Piotr Żyła (89.5m).

Wśród czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej, która udział w konkursie miała zapewniony, najlepiej wypadł Kamil Stoch, który lądował na 103.5m. Dobrze spisali się też Andreas Wellinger – 100.0m oraz Maciek Kot – 99.0m.

O dużym pechu może mówić najlepszy w drugim treningu Davide Bresadola, który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon, co wyklucza go z walki o punkty.

Pełne wyniki kwalifikacji

miejsce 
zawodnik
kraj
odległość
nota
status
1
Andreas Wank
GER
101,0 m
125.7
Q
2
Tomas Vancura
CZE
100,0 m
123.3
Q
3
Karl Geiger
GER
97,0 m
122.3
Q
4
Dawid Kubacki
POL
96,5 m
121.8
Q
5
Markus Eisenbichler
GER
101,0 m
120.1
Q
6
Halvor Egner Granerud
NOR
101,0 m
117.5
Q
7
David Siegel
GER
95,5 m
116.1
Q
8
Ronan Lamy Chappuis
FRA
96,0 m
116.0
Q
9
Richard Freitag
GER
96,0 m
115.8
Q
10
Shohei Tochimoto
JPN
100,0 m
115.7
Q
11
Matjaz Pungertar
SLO
95,0 m
115.6
Q
12
Killian Peier
SUI
95,0 m
114.9
Q
 
Stephan Leyhe
GER
95,5 m
114.9
Q
14
Tom Hilde
NOR
96,0 m
114.4
Q
15
Manuel Poppinger
AUT
95,5 m
114.1
Q
16
Kento Sakuyama
JPN
94,0 m
112.8
Q
 
Florian Altenburger
AUT
95,0 m
112.8
Q
18
Jarkko Maeaettae
FIN
94,0 m
112.7
Q
19
Denis Kornilov
RUS
94,0 m
112.6
Q
20
Simon Ammann
SUI
95,5 m
112.3
Q
 
Vincent Descombes Sevoie
FRA
94,5 m
112.3
Q
22
Philipp Aschenwald
AUT
95,5 m
112.2
Q
23
Joacim Oedegaard Bjoereng
NOR
95,0 m
112.1
Q
24
Klemens Murańka
POL
94,0 m
111.8
Q
25
Nejc Dezman
SLO
95,0 m
111.3
Q
26
Sebastian Colloredo
ITA
93,5 m
110.2
Q
27
Jakub Wolny
POL
92,5 m
109.3
Q
28
Yumu Harada
JPN
93,0 m
108.8
Q
29
Phillip Sjoeen
NOR
93,5 m
108.1
Q
30
Ville Larinto
FIN
91,5 m
108.0
Q
31
Markus Schiffner
AUT
92,0 m
107.7
Q
32
Robert Johansson
NOR
92,5 m
107.3
Q
33
Vojtech Stursa
CZE
93,5 m
106.4
Q
34
Piotr Żyła
POL
89,5 m
105.7
Q
35
Junshiro Kobayashi
JPN
90,5 m
104.0
Q
36
Jernej Damjan
SLO
91,0 m
102.1
Q
37
Tobias Birchler
SUI
91,5 m
100.4
Q
38
Marat Zhaparov
KAZ
90,5 m
99.3
Q
39
Kenshiro Ito
JPN
89,0 m
99.1
Q
PQ
Kamil Stoch
POL
103,5 m
-
Q
PQ
Andreas Wellinger
GER
100,0 m
-
Q
PQ
Maciej Kot
POL
99,0 m
-
Q
PQ
Stefan Kraft
AUT
98,0 m
-
Q
PQ
Peter Prevc
SLO
96,5 m
-
Q
PQ
Michael Hayboeck
AUT
96,0 m
-
Q
PQ
Clemens Aigner
AUT
96,0 m
-
Q
PQ
Gregor Deschwanden
SUI
95,0 m
-
Q
PQ
Lukas Hlava
CZE
91,5 m
-
Q
PQ
Ryoyu Kobayashi
JPN
90,0 m
-
Q
PQ
Jurij Tepes
SLO
88,0 m
-
Q
40
Jaka Hvala
SLO
88,0 m
99.0
NQ
41
Cestmir Kozisek
CZE
88,0 m
96.5
NQ
42
Hyun-Ki Kim
KOR
85,5 m
94.1
NQ
43
Paul Brasme
FRA
87,0 m
75.5
NQ
44
Heung-Chul Choi
KOR
81,5 m
83.3
NQ
45
Konstantin Sokolenko
KAZ
77,0 m
75.5
NQ
DSQ
Davide Bresadola
ITA
102,0 m
-
NQ

Początek sobotniego konkursu o 20:00. Pierwsza seria zmagań zostanie poprzedzona serią próbną o 19:00. Transmisja na pierwszym kanale Eurosportu.

Przemysław Wardęga

Fanklub Kamila Stocha

Dodatkowe informacje